Aplikacja pod OBDII

Dział dla miłośników jak i użytkowników VOLVO wagi ciężkiej.
ODPOWIEDZ
pkleczko
Posty: 0
Rejestracja: 2017-05-11, 20:38
Imię: Pawel
VOLVO: FH
Silnik: 2400
KW/KM/NM: 150
Rok: 2010
Przebieg: 1000
Status: Offline

Aplikacja pod OBDII

Post autor: pkleczko » 2017-05-11, 21:40

Witam serdecznie,

Zacząć muszę od tego, że wcale nie posiadam ciężarówki Volvo, ale próbuję nawiązać kontakt z osobami, które takie pojazdy posiadają i takie miejsce jak forum wydaje mi się najlepszym pomysłem.

Ale do rzeczy:
Rozwijam aplikację na smartfony (na razie tylko Android) komunikującą się z systemem OBDII. Projekt nazywa się MyWheels (http://mywheels.pl" onclick="window.open(this.href);return false;) i łączy się z najbardziej popularnymi chińczykami ELM327 po Bluetooth'ie. Mamy już sporą ilość użytkowników samochodów osobowych, ale kompletnie nie mamy informacji o tym czy i jak OBDII jest dostępne w cieżarówkach i czy taka aplikacja byłaby pomocna ich kierowcom.

Krótki research dla Volvo, w tym tego forum naprowadził mnie na trop że jak najbardziej jest OBD i że ELM jest w stanie się z nim łączyć. Nie do końca jestem pewny tylko czy gniazdo jest 16 pinowe jak w osobówkach czy 8 pinowe, do którego potrzebna jest przejściówka. Nie wiem też czy wszystkie modele wspierają OBDII.

Bardzo chętnie sprawdziłbym to w praktyce na urządzeniach które sami ściągamy ze sprawdzonego źródła lub z kimś kto ELMa posiada. Codziennie w różnych modelach różnych producentów aut os. napotykamy sporo problemów i różnic w komunikacji toteż zakładam, że i tutaj mogą się takowe pojawić. Fajnie by było je rozwiązać.

Czy jest na tym forum ktoś kto byłby chętny pomóc, przetestować naszą aplikację i pomóc w jej rozwoju?

Będę w ogóle wdzięczny za każdy feedback odnośnie tego czy taki "asystent kierowcy" ma sens dla ciężarówek. Oczywiście wiem, że do profesjonalnej diagnostyki są lepsze rozwiązania, co do tego nie ma wątpliwości. Chodzi bardziej o dane bieżące pracy silnika, monitorowanie ich zmian i statystycznej analizy, budowanie historii przejazdów, podliczanie spalonego paliwa itp. więc nie chcę nikogo przekonywać, że dzięki aplikacji będzie w stanie naprawić auto.

Awatar użytkownika
Scandi-diag
V
V
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-21, 20:35
Lokalizacja: Hrubieszów
Status: Offline

Re: Aplikacja pod OBDII

Post autor: Scandi-diag » 2017-05-12, 13:23

Myślę że łatwiej będzie poszukać chętnych na - wagaciezka
Wgrywanie języka polskiego do każdego modelu Volvo powyżej 1998 roku. Info PW oraz 732 729 779, 513 640 641

SAAB - diagnostyka, programowanie, dodawanie modułów.

link Scandi-Diag

Grawerowanie, Cięcie Laserem - A-Grafka:

link: A-Grafka

ODPOWIEDZ

Wróć do „VOLVO Trucks”