Problem z elektroniką i obrotami w FH12 1992

Dział dla miłośników jak i użytkowników VOLVO wagi ciężkiej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MotoryzacyjnaPasja
V
V
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-16, 21:55
Imię: Jakub
VOLVO: Alfa Romeo 147 Azzurro Corsa
Silnik: 1.6
KW/KM/NM: 135KM
Rok: 2001
Przebieg: 260000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Problem z elektroniką i obrotami w FH12 1992

Post autor: MotoryzacyjnaPasja » 2017-09-16, 22:13

Dzień dobry,

Mam pewien problem z jednym z firmowych Volvo FH12 rocznik 1992, mam nadzieję że może ktoś tutaj troszkę "liznął" napraw tego modelu i akurat mój problem okaże się banałem..

Sprawa zaczęła się od tego że auto dławiło się, nie mogło się wkręcać na obroty, po wielokrotnych naprawach (przelutowaniach) "kasety" sterującej paliwem u dość znanego speca od tego w Warszawie niestety problem nadal występował.. tyle że rzadziej.. potrafił przejechać kilka kursów i nagle zdławić się i koniec..

Ostatnio na próbę zakupiliśmy używaną kasetę od rozbitego Volvo FH12, niby wszystko było ok, auto odpala od strzała za każdym razem ale dzisiaj wyszła taka sytuacja że po załadowaniu auta, jest problem taki że obroty nie wchodzą zbyt wysoko i auto jedzie max 45km/h.. więc znowu coś jest nie tak..

Czy komuś może świta w czym problem? kaseta może nie pasować bez jakiejś adaptacji?

Dodatkowo razem z tym że jedzie max 45km/h to jeszcze odłącza nie wiadomo czemu tachograf (tu jest tachograf mechaniczny)

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne uwagi
MotoryzacyjnaPasja.pl - Twój dostawca części tuningowych i kosmetyków do detailingu

ODPOWIEDZ

Wróć do „VOLVO Trucks”