Montujcie kamerki

Zablokowany
Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: Siurzewski » 2014-11-28, 16:04

Temat kamerek Panie Mundurowy skończył się stronę temu. Ostatni wpis dotyczy podatków.
I z tym porządkiem to tak nie przesadzaj misiu cappuccino bo to nie przedszkole ;)

A kolega jak jest urażony to niech napisze , przeproszę ;)

Struna +1

-- 28 lis 2014, o 17:34 --
Agrh pisze:Przyklad z autostrada to przyklad. Rownie dobrze (zeby polityki nie mieszac) mozna tu napisac o "pokoleniu JP". Kiedy nic im sie nie dzieje to policja jest be, ale kiedy ich okradnie to juz inaczej na policje patrza - oczywiscie sa tez tacy prawdziwi krorzy za nic tam nie pojda. Sek w tym ze to jak inna osoba jezdzi samochodem po drogach ma rowniez wplyw na mnie i dlatego jestem takiego nie innego zdania.
Nie widziałem tej edycji posta więc się nie odniosłem a szkoda bo w miarę dobrze prawisz.
Zdania , wiadomo , ilu użytkowników tyle opinii.

Moim zdaniem problem z kamerkami jest jeszcze taki że za chwil kilka każdy "pan filmowiec" będzie wysyłał filmy ze swoich chińskich kamer jak to Kowalski jechał 43 na 40stce. Będzie wysyłał dziennie 10 takich przypadków jak to Nowak najechał kołem na linię. Policja nie będzie nic robić tylko odbierać maile. Sądy nie będą nic robić tylko zajmować się sprawami Nowaka/Kowalskiego bo oboje zgodnie stwierdzą że to nie oni prowadzili tylko teściowa.
Policja jest od tego aby stać przy krawężniku i robić swoje a nie kierowca. Niedługo doprowadzimy do sytuacji w której zamiast zająć się jazdą, kierowca będzie sprawdzał "czy się nagrało" albo czy w HD idzie.

Do tego wszystkiego brakuje jeszcze kilku zapalonych rowerzystów , od urodzenia nie uznających aut i uważających że drogi są tylko dla rowerów.
Dać im tylko kamery i niech kręcą , 24 na dobę, 7 dni w tygodniu .... zanosząc terabajt danych na komisariat w każdy poniedziałek.

To tylko na pozór dobre rozwiązanie , w praktyce nic dobrego z tego nie wyjdzie. W mojej skromnej opinii oczywiście.
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
amdr
VOLVO
VOLVO
Posty: 1268
Rejestracja: 2013-09-02, 20:25
Imię: Pawel
VOLVO: C70
Silnik: T5 - B5234T3
KW/KM/NM: 176/240/330
Rok: 1999
Średnie spalanie: 14
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Montujcie kamerki

Post autor: amdr » 2014-11-28, 17:02

Jeśli ktoś nagrał rażące wykroczenia bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwu na drodze (wyprzedzanie na ciągłych, pod górę, na przejściach itp) to nie mam nic przeciwko żeby takiego matoła zgłosić, ale bez przesady żeby byle co wysyłać bo nie włączył kierunkowskazu itp, aczkolwiek brakuje policji na drogach żeby łoić mandaty np za wjeżdżanie na skrzyżowania bez możliwości zjazdu, wpychanie się czy jazdę na czerwonym, używanie zenonów i ogólny fatalny stan pojazdów a nie tylko prędkość.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: Siurzewski » 2014-11-28, 17:26

amdr, ja znam takiego co sam nagrywa do dzisiaj , cała polska ogląda , i co ? :)
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

snow
VOLVO
VOLVO
Posty: 2643
Rejestracja: 2013-11-18, 21:56
Imię: Sebastian
VOLVO: S60
Silnik: 2.4i B5244S2 AW55-50
KW/KM/NM: 103/140/220
Rok: 2002
Był na spocie: 8
Przebieg: 355000
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Status: Offline

Re: Montujcie kamerki

Post autor: snow » 2014-11-28, 17:37

Siurzewski pisze:za chwil kilka każdy "pan filmowiec" będzie wysyłał filmy ze swoich chińskich kamer jak to Kowalski jechał 43 na 40stce
Nie sądze bo:
Osoby przesyłające materiały filmowe muszą mieć przy tym świadomość, że przekazując nagranie Policji jako potencjalni świadkowie zarejestrowanych zdarzeń, mogą być poproszeni o udział w czynnościach w tej sprawie

Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/1 ... gowej.html

I zdaje się można być wezwanym do sądu w charakterze świadka więc nagminnie wysyłając takie filmy ich autor musiałby się po sądach "włóczyć". Problem polega na tym że u nas w kraju mamy jakiś tam procent kierowców którzy łamią przepisy, jeżdżą niebezpiecznie więc ja tam się nie dziwie że ludzie biorą się za to sami bez czekania aż Państwo ich w czymkolwiek wyręczy i wysyłają filmy. I moim zdaniem dobrze bo na drodze trzeba się umieć zachować. Droga to nie tor wyścigowy, jak ktoś chce sobie pocisnąć niech to robi na wyznaczonych do tego miejscach. Co mnie obchodzi że komuś ograniczenie nie pasuje - albo jedziemy zgodnie z obowiązującym prawem i porządkiem na drogach albo otrzymujemy karę za złamanie obowiązującego prawa. Nie każdy musi jeździć po drogach. Jakoś Skandynawom nie przeszkadza to że przy wjeździe do miasta gdzie mają drogi klasy naszych krajówek jechać te 50km/h.

Awatar użytkownika
Struna
VOLVO
VOLVO
Posty: 3577
Rejestracja: 2013-04-24, 17:34
Imię: Jurek
VOLVO: XC90
Silnik: B6294T
KW/KM/NM: 310/440
Rok: 2004
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: Struna » 2014-11-28, 17:46

amdr pisze:aczkolwiek brakuje policji na drogach żeby łoić mandaty np za wjeżdżanie na skrzyżowania bez możliwości zjazdu, wpychanie się czy jazdę na czerwonym, używanie zenonów i ogólny fatalny stan pojazdów a nie tylko prędkość.
wiesz, bo to by wymagało nakładów - pracy, czasu, sprzętu itd.
A przecież lepiej panu policmajstrowi wyrabiać normę mandatową (tak, są takie normy) gdy stanie sobie tuż za 50-ką, która jest celowo ustawiona zaraz po tym jak sobie zlatujesz z autobany, gdzie masz 150.
To żeby ze 150 spaść na 50 to heblujesz do oporu - co z tego, że stwarzasz tym ogromne zagrożenie dla siebie, pasażerów, innych uczestników ruchu - to nie ważne, ważne żeby mandat był.

Takie realia w naszym jakże wspaniałym państwie prawa :)
http://www.gcstuning.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

snow
VOLVO
VOLVO
Posty: 2643
Rejestracja: 2013-11-18, 21:56
Imię: Sebastian
VOLVO: S60
Silnik: 2.4i B5244S2 AW55-50
KW/KM/NM: 103/140/220
Rok: 2002
Był na spocie: 8
Przebieg: 355000
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Status: Offline

Re: Montujcie kamerki

Post autor: snow » 2014-11-28, 17:51

Struna pisze:wspaniałym państwie prawa
Co to za Państwo prawa w którym obywatele prawa nie przestrzegają a tylko marudzą że w Państwie prawa nikt prawa nie przestrzega? ;)

Awatar użytkownika
Struna
VOLVO
VOLVO
Posty: 3577
Rejestracja: 2013-04-24, 17:34
Imię: Jurek
VOLVO: XC90
Silnik: B6294T
KW/KM/NM: 310/440
Rok: 2004
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: Struna » 2014-11-28, 18:07

Nie wiem, to przekracza moje możliwości logicznego myślenia :)
http://www.gcstuning.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: Siurzewski » 2014-11-28, 18:23

snow pisze: I zdaje się można być wezwanym do sądu w charakterze świadka więc nagminnie wysyłając takie filmy ich autor musiałby się po sądach "włóczyć".
Można wysyłać anonimowo , co robiło by 99% nagrywających. Nie istotne jest kto nagrywał ale co jest nagrane , choć w naszym kraju jeszcze niedawno ważniejsze było kto nagrał a nie co. Podałeś po prostu kolejny przykład debilizmu tego Państwa.

Inna sprawa że nie każdy na takie wezwanie zareaguje , więc i same sprawy ciągnęły by się w nieskończoność. To osłabia system sądowy w całym kraju, pomyślał ktoś o tym ? Zastanowił się ktoś że Policja w świetle prawa ma obowiązek zareagować na każde zgłoszenie ? Zastanowił się ktoś kto odpowie na te wszystkie zgłoszenia ? Kto je przeanalizuje ?. Komend braknie kolego. Myśl troszkę szerzej i patrz jakie będą skutki czegoś takiego.

Prawo należy zmienić i oznakować odpowiednio drogi. Ale tego nikt nie zrobi bo nie można by doić z kasy Kowalskiego.

-- 28 lis 2014, o 19:25 --
snow pisze:Co to za Państwo prawa w którym obywatele prawa nie przestrzegają a tylko marudzą że w Państwie prawa nikt prawa nie przestrzega? ;)
Nie przestrzegają bo często to prawo jest po prostu nie normalne, co staraliśmy się tutaj po części napisać ( mowa o barierkach przy drodze ).
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
mac03
VOLVO
VOLVO
Posty: 1047
Rejestracja: 2010-07-17, 18:44
Imię: Maciej
VOLVO: C70 II
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136KM
Rok: 2007
Był na spocie: 0
Przebieg: 210000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Status: Offline

Re: Montujcie kamerki

Post autor: mac03 » 2014-11-28, 20:28

Siurzewski, Ameryki to niestety ale nie odkryłeś, bo to że prawo w Polsce jest nienormalne to wie średnio rozgarnięty przedszkolak. Sęk w tym, żeby nie dawać pretekstów by można było Ciebie oskubać.
Przykłady stawiania suszarek i innych rejestratorów na 30, 40 czy innych ograniczeniach ruchu bezpośrednio za znakiem nie są normalne, ale wypadałoby mieć świadomość, że służby mundurowe to nie debile (przynajmniej część ;) ) i mogą mieć ochotę na wykorzystanie dziwnych konfiguracji znaków na chęci zarobkowe. Reperują tym budżet narzucony przez zwierzchników i poprzez strzyżenie baranów mają łatwiejszą służbę.
Reasumując, nie pouczam ani nie zabraniam Ci jeżdżenia wg własnego 'widzimisię', bo jeżeli o Mnie chodzi to każdy może jeździć tyle ile mu się podoba więcej niż znaki pozwalają - to nie moja sprawa. Ale niech nie płacze i nie szuka potem winnego we wszystkich za to, że go złapali bo przekroczył o ileś tam kilo prędkość, czy ktoś go nagrał na kamerce jak na podwójnej wyprzedza - sfrajerzyłeś na drodze, dałeś pretekst żeby się 'ogolić' to teraz becalisz za mandat. Proste.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: Siurzewski » 2014-11-28, 21:19

Nie chodzi o odkrywanie Ameryki kolego, zwykła luźna dyskusja. Wole taką od poklepywania się po tyłkach i pisaniu tego samego post pod postem ...

Jak Ci każą jeździć 10km/h na szerokiej drodze z trzema pasami ruchu to będziesz jeździł jak leming bo mogą złapać ?.
Państwo każe - leming robi. To nasz kraj a nie ich i może tutaj się nie rozumiemy.
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
mac03
VOLVO
VOLVO
Posty: 1047
Rejestracja: 2010-07-17, 18:44
Imię: Maciej
VOLVO: C70 II
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136KM
Rok: 2007
Był na spocie: 0
Przebieg: 210000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Status: Offline

Re: Montujcie kamerki

Post autor: mac03 » 2014-11-28, 21:27

Tak jak pisałem wyżej. Albo jeździsz jak leming i kasę masz w portfelu, albo jeździsz jak baran i dajesz się strzyc. Każdy sobie rzepkę skrobie i wybiera swój los.

andrzej850
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1723
Rejestracja: 2011-08-07, 14:03
Imię: ANDRZEJ
VOLVO: V 70 / S80 I
Silnik: 2.5 / 2.4
KW/KM/NM: 144 / 170
Rok: 2001
Był na spocie: 24
Średnie spalanie: 10.5 /13 LPG
Przebieg: 1000000
Lokalizacja: NL KERKRADE
Status: Offline

Re: Montujcie kamerki

Post autor: andrzej850 » 2014-11-28, 21:32

Panowie rozpoczęliście temat rzekę i nawet niezbyt na temat ....miało być o kamerkach a zeszło na temat kto i kogo powinien czy nie powinien podpieprzyć ...... :>
skoro to temat o kamerach to wracając do tematu proponuję takie oto coś co sam mam i jestem z tego zadowolony
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-re ... 11840.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w momencie gdy to kupowałem cena zestawu wynosiła 396 zł na allegro teraz wyraźnie potaniał :D
PS i dokupić kartę 32 GB bo 16 trochę przymała :lol:
DOBRZE MIEĆ 1.5 METRA STALI PRZED SOBĄ :lol:

Awatar użytkownika
gamgit
VIP
VIP
Posty: 9267
Rejestracja: 2007-09-18, 20:37
Imię: Piotr
VOLVO: XC60
Silnik: 2,4 D4
KW/KM/NM: 190
Rok: 2016
Był na spocie: 70
Średnie spalanie: 8,3
Przebieg: 105000
Lokalizacja: Kaszëbë
Status: Offline
Kontakt:

Re: Montujcie kamerki

Post autor: gamgit » 2014-11-29, 22:40

Że temat szkodzi w relacjach między użytkownikami i ilość zgłoszonych postów, zamykam go.

Dwóch panów ma urlop na jakiś czas do tego działu.

Na temat samych kamerek i ich jakości, są już tematy poruszane.

Zablokowany

Wróć do „Artykuły”