Stare auta, lepsze czy gorsze?

Zablokowany
Awatar użytkownika
luka
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2118
Rejestracja: 2007-03-01, 21:14
VOLVO: bezvolvowy
Silnik: taki sobie
Rok: 2015
Był na spocie: 12
Przebieg: 0
Lokalizacja: Tczew/Subkowy
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: luka » 2014-10-23, 21:31

Pisałem "mądraliński" bo to ty cały czas powtarzasz że piszemy bzdury, uznaję wtedy że ty wszystko wiesz.
Siurzewski pisze:nie wiem po co to ciśnienie ( zapłata raty się zbliża ? )
no faktycznie gdybyś czytał i chciał zrozumieć, to wcześniejsze moje posty by ci cokolwiek rozjaśniły, jednak wymyśliłeś sobie krucjatę przciwko kupowaniu nowych aut i nic do ciebie nie dociera, a odmienne zdanie próbujesz mocno krytykować. Pytanie w temacie: stare auta lepsze czy gorsze, powinno brzmieć raczej "Czy ze względu na oszczędności powinniśmy kupować tylko stare auta?
Siurzewski pisze:Różnica taka że przy kredycie odliczam VAT jednorazowo a przy leasingu co miesiąc
a czy tylko Vat można odliczyć?? pogłębiaj wiedzę o leasingu, może zmienisz zdanie.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-23, 21:46

luka :564: , myślałem już że wymiękasz :?

Sorka jeśli uraziłem z tymi bzdurami. Nie czepiam się samego leasingu jako formy nabycia samochodu na firmę. Nie o leasingu rozmawiamy, Wy w kółko mnie pouczacie odnośnie podatków i leasingu a nie chcecie wskazać mi plusów nabycia nowego auta, plusów dla firmy a nie plusów dla właściciela ( +5 to samopoczucia ). Koszt dla firmy , nawet jeśli pomniejszony o odliczone podatki to nadal koszt tylko troszkę mniejszy gdybyś kupił prywatnie.
Czepiam się bardziej spadku wartości nowego samochodu w dość szybkim tempie. Do tego dochodzi obowiązek drogiego serwisu w ASO. Pisząc o leasingu mam na myśli "koszt" spłacania samochodu ( bez znaczenia czy jest to rata leasingowa czy kredytowa - jest to koszt i ja mówię o kosztach netto )

Chodzi mi tylko o to że z uwagi na fakt że masz nowy samochód w firmie zamiast starego, nie spowoduje to zwiększenia zysków na takim poziomie aby pokryć wszystkie koszta związane z nowym autem ( leasing + aso + spadek wartości ), dlatego głupio pisać że to inwestycja :) . O ile w ogóle spowoduje że więcej zarobisz. Nowe auto moim zdaniem to tylko i wyłącznie niepotrzebne obciążenie firmy i tyle.
Można mieć biurko w biurze za 1000 jak i za 25000. Bogate firmy mają takie po 25, ale nikt tam Ci nie powie że to jest inwestycja. Z samochodem jest analogicznie.

Będzie zgoda ? :?
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
luka
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2118
Rejestracja: 2007-03-01, 21:14
VOLVO: bezvolvowy
Silnik: taki sobie
Rok: 2015
Był na spocie: 12
Przebieg: 0
Lokalizacja: Tczew/Subkowy
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: luka » 2014-10-23, 21:55

Nie chce mi się tego liczyć, bo już trochę wypadłem z obiegu księgowego, liczą to programy. Całą ratę leasingową, opłatę przygotowawczą, prowizję, koszty eksploatacji itd.można odliczyć jako koszty uzyskania przychodu. Jeżeli firma przynosi zyski dużo większe niż koszty uzyskania tego przychodu, to kupując auto które de facto jest w firmie potrzebne można je leasingować i wyrównywać sobie płacony podatek dochodowy. Przy leasingu samochodu taniego, nie ma aż tak dużego kosztu, czyli raty leasingowej. Oczywiście można to przedstawić na liczbach, ale mi się po prostu nie chce tego liczyć. :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-23, 22:21

Odnośnie cyferek i liczb. Z grubsza chodzi mi o to że jeśli porównasz dwie firmy mające takie same dochody , jedna ze starym samochodem za 7000 a druga z nowym autem w leasingu za 70000, to pomimo wielu odliczeń jakie będzie miała ta druga i pomimo zapłaconego większego podatku przez pierwszą firmę, to w tej pierwszej po 12msc zostanie więcej pieniędzy w kasie :) . Jeśli ktoś potrzebuje do szczęścia nowy samochód to najlepszym rozwiązaniem jest ukryć go w firmie, chyba każdy o tym wie i niestety ja też :oops:
Mi samochód nowy lata koło tyłka, dlatego trzymam się tego co napisałem ;). To co wydam na nowe auto wole włożyć np w towar , który przerobie na dodatkową monetę i to jest właśnie inwestycja i ja tez odliczam bo mam koszt prawda ?, tylko że mój da mi zysk a Twój przynosi tylko stratę.
Po co więc pisać że nowe auto to inwestycja skoro tak nie jest :roll:
Samochód dla mnie to zbędny gadżet, dla Ciebie jedna z rzeczy "must have" i jest git.

Jedni pakują kase w auta , komputery , 15 drukarek i innych zbędnych rzeczy które za 5 lat są warte tyle co ważą a inni inwestują. Gdyby to wszystko podliczyć okazało by się że przeleciało parę ładnych zł ;).

Przepraszam że przeciągam :)

Też pozdrawiam :560: :mrgreen:
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

bst
VOLV
VOLV
Posty: 630
Rejestracja: 2012-09-17, 19:43
Imię: Michal
VOLVO: ex v40 Audi A6
Silnik: 4.2
KW/KM/NM: 220/299/400
Rok: 2001
Był na spocie: 17
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: bst » 2014-10-23, 22:49

Siurzewski, jaka branża?
Było: V40 1.9DCI 2002
Audi A6 Avant 2,4 V6 1998

Audi A6C5 Avant 4.2V8
Auto Power Serwis

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-23, 22:56

Handlowa
Jak masz zamiar wyjechać z transportową to dyskusji nie podejmuje , bo 2 nowe MAN-y to nie dwa stare JELCZE :564:

Ktoś mi tu napisał że warzywniak prowadzę , nie pamiętam czy w wątku czy na prv :mrgreen: , w sumie też handel 8-)
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

ksi3zyc
V
V
Posty: 30
Rejestracja: 2014-08-06, 23:01
Imię: Przemek
VOLVO: Volvo V70
Silnik: 2.3 T5 +LPG-B5234T3/AW55-50SN
KW/KM/NM: 250+ KM
Rok: 2001
Średnie spalanie: 13,0 LPG
Przebieg: 245
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: ksi3zyc » 2014-10-23, 23:03

No dobra, to wrzucę swoje parę groszy z jakiego powodu opłaca się firmom (osbom prywatnym niezawsze) leasing operacyjny nowych samochodów.

Samochód nowy bo:
- nowy może być Przedmiotem leasingu operacyjnego - a taki pozwala na zaliczenie całej raty jako koszt uzyskania przychodu
- czemu nie samochód stary? bo samochód mający być przedmiotem leasingu operacyjnego nie może być starszy niż 2 lata bo minimalny okres trwania umowy to 24 miesiąc a w momencie zakończenia umowy nie może być starszy niż 6 lata bo przekroczy limit % normatywnego okresu eksploatacji.

- pytanie czemu nie wziąć 2 letniego samochodu w leasing ? bo przy zapotrzebowaniu firm nie ma takiej ilości samochodów na rynku, samochodów które są w dobrym stanie, nie rozpierdzielone nie serwisowane u pana Zenka za pomoca drutu.

- czemu nie 2 letni samochód tylko nowy? bo przy większych zamówieniach dla firm dostają dobre rabaty od importera czy tez dealera. W przypadku popularnych włoskich czy francuskich samochodów rabaty sięgają 20-40 %, w przypadku pozostałych 15- 30% równez jest osiągalne, może z wyjatkiem Toyoty :)

- czemu nie 2 letni - bo w leasingu operacyjnym firma spłaca w ratach utrate wartości samchodu przez czas umowy oraz dla określonego przebiegu. Jeśli firma leasingowa zagwarantuje dobre wartości odkupu a importer da dobry rabat to okaże się, że faktycznie firma ma do spłacenia 8-10 tys. utraty wartości które są rozłożone na raty. I w tym momencie zaczyna się okazywac że wcale utrata wartości nie jest taka duża w porównaiu do zakupu uzywanego.

- a teraz VAT. W przypadku zakupu za gotówkę nawet używanego samochdu płacisz cały VAT czyli w uproszczeniu 23 tys od 100 tysięcy. W przypadku nowego samochodu w leasingu operacyjnym płacisz VAT od utraty wartości czyli jeśli samochód traci na wartości 40 % to wyliczasz 23% od 40 tysięcy złotych dodatkowo rozłożone na raty.

- stary samochód amortyzujesz w ksiegach do 0 zł, następnie sprzedajesz go za przysłowiowe 1000-2000 pln od których musisz zapłacic 19 % CIT, w przypadku zakonczenia umowy leasingu operacyjnego na nowy samochód poprostu go zdajesz i nie masz kosztu CIT. MOże wydawać sie śmieszne że o będzie 200 - 400 zł

No niestety ale wbrew pozorom cała inzynieria podatkowa jest bardzo istotnym aspektem w każdej dużej firmie i gdy ktoś ma więcej niż 50 samochodów to nie wyobrażam sobie żeby jeździł używkami i nie generował kosztow które są placone posrednio zamiast podatku.

Jeśli ktoś ma 2-3 samochody w firmie to może jeszcze to ogarniać starymi dobrze utrzymanymi samochodami ale jeśli ma ich więcej jest to nieopłacalne.

Więcej szczegółów - http://pzwlp.pl/?m=podstrona&m_id=3&id=10" onclick="window.open(this.href);return false;.

Jeśli ktoś jest nie przekonany, że firmie bardziej opłaci się samochód nowy a nie używany polecam zadzwonić do firm które specjalizują się w dostarczaniu nowych samochodów własnie w formie leasingu operacyjnego i przedstawiciel na liczbach przedstawi jakie sa koszty i odliczenia przy samochodzie nowym oraz używanym.

Liderzy rynkowi - LeasePlan, Alfabet, Masterlease, Arval i jeszcze kilkanaście innych to 120 tysięcy nowych samochodów służbowych.

Ale jeśli chodzi o samochody prywatne - nowe czy używane - to juz inna bajka i tu jest jak najbardziej pole do dyskusji - kto woli blondynki a kto brunetki, lepszy chłop stary doświadczony czy młody do wychowania :)
http://www.prawyhals.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - koszulki żeglarskie i motorowodne

Awatar użytkownika
Nevius
VOL
VOL
Posty: 496
Rejestracja: 2012-07-10, 14:43
Imię: Karol
VOLVO: ex S60
Silnik: D5244T
KW/KM/NM: 151/202/460
Rok: 2002
Był na spocie: 4
Średnie spalanie: 7,3
Przebieg: 250000
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Nevius » 2014-10-23, 23:04

Zmieńcie temat na - "Leasing, tak czy nie".

Jako "szary" pracownik, powiem tak. Jeżeli pracodawca do wykonywania pracy w terenie dał mi golfa II, bo się "nie psuje", to podziękowałbym za pracę. Czasami trzeba zachowywać standardy, zresztą, auto to też wizerunek firmy, nawet jeżeli jest to nowa fabia, ale jednak nowa. To czym poruszam się prywatnie to moja sprawa. W firmie działa zupełnie inna logika, inne zasady niż poza nią.

ksi3zyc
V
V
Posty: 30
Rejestracja: 2014-08-06, 23:01
Imię: Przemek
VOLVO: Volvo V70
Silnik: 2.3 T5 +LPG-B5234T3/AW55-50SN
KW/KM/NM: 250+ KM
Rok: 2001
Średnie spalanie: 13,0 LPG
Przebieg: 245
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: ksi3zyc » 2014-10-23, 23:21

Nevius pisze:Zmieńcie temat na - "Leasing, tak czy nie".
Starych samochodów nie można leasingować ze względu na MSR - Międzynarodowe Standardy Rachunkowości, od tego zacząłem pisanie - więc jest to tylko poparcie dlaczego nie stare.
Zgadzam się, że mozna wydzielic osobny wątek :) o leasingu operacyjnym a tu pozostawić tylko wpis - w firmie nowe :)
http://www.prawyhals.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - koszulki żeglarskie i motorowodne

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-24, 07:20

ksi3zyc, i proszę można coś ciekawego napisać ?. Ciekawy tekst, mający co prawda odniesienie do małego procentu firm ale zawsze to przykład i to mądry :564: .
Nevius pisze: Jako "szary" pracownik, powiem tak. Jeżeli pracodawca do wykonywania pracy w terenie dał mi golfa II, bo się "nie psuje", to podziękowałbym za pracę.
A ten pracodawca gdybys kręcił nosem na jego pomysł na auto w firmie, tej pracy by Ci pewnie nie zaproponował ;)
Nevius pisze: Czasami trzeba zachowywać standardy, zresztą, auto to też wizerunek firmy, nawet jeżeli jest to nowa fabia, ale jednak nowa. To czym poruszam się prywatnie to moja sprawa. W firmie działa zupełnie inna logika, inne zasady niż poza nią.
Tak stary masz rację , nie chodzi się w starym ubraniu do firmy , co innego w domu.
Ale nam tu padło pytanie czy to się opłaca czy nie, czysto teoretyczne , czy są to jednak koszty i obciążenia dla firmy czy nie.
Znalazło się kilka osób które twierdziły że to zysk dla firmy. Ty podałeś jeden z plusów "Auto to wizerunek firmy" ale ten wizerunek kosztuje i nie zgodzę się że to się "opłaca".

Trochę z innej beczki.
Ja wychodzę też z założenia że nie każdy musi widzieć mój tyłek. W miejscu w którym najmuje biuro i magazyn jest chyba z 30 firm, różnych od transportowych , przez handlowe, doradcze na księgowych kończąc. Jedni mają nowe samochody, innni śmigają zwykłymi kilku lub kilkunastoletnimi.
Moja firma jest najmłodsza w tym bałaganie, jestem w tym miejscu od nie co ponad 2 lat. I nie ważne że może ja firmę mam od 20 lat , grunt że tu jestem od 2 i jak przyjechałem pierwszy raz to miałem samochód za przysłowiowe 5 koła. Jeśli dzisiaj kupie nowe auto na firmę to znając mentalność naszych rodaków , 60% zacznie biadolić pod nosem "ale się dorobił przez dwa lata", 20% tych sprytniejszych zacznie się interesować co robię i z czego takie zyski w tak krótkim czasie ? Jeszcze mi się konkurencja pod nosem otworzy. Po co mi to ?. Prowadząc firmę dopinam tylko koniec z końcem, mam firmę która daje mi jakąś tam pensję i nic po nad to. Nie wiem czy warto interesować się tym co robię :) - to nie jest dobry interes, patrz Pan , 20 lat ma to Volvo :lol:
To co mam na prawdę jest za bramą mojej posesji , w moim domu, u notariusza i na moim koncie w banku, wgląd ma tylko żona :).
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
luka
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2118
Rejestracja: 2007-03-01, 21:14
VOLVO: bezvolvowy
Silnik: taki sobie
Rok: 2015
Był na spocie: 12
Przebieg: 0
Lokalizacja: Tczew/Subkowy
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: luka » 2014-10-24, 08:02

:569: Siurzewski, z tobą rozmowa jest jak z gołębiem, nie dokończę powiedzenia. Nieważne ile argumentów tobie dać, ty i tak postawisz na swoim i obrócisz wszystko tak, żeby twoje było na wierzchu. Jeździj po towary swoim kilkunastoletnim volvo i ciesz się z oszczędności.
Wszystkie argumenty traktujesz pod swoją sytuację, czy wszystkie firmy w Polsce czy na Świecie są w tej samej branży co ty? Tobie się opłaca, innym nie - biorąc pod uwagę różne aspekty i nie tylko finansowe. Sądzę że temat się już wyczerpał. Ja przestaję karmić trolla.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-24, 08:25

I znowu bicie piany :564:

Widzisz ja w przeciwieństwie do Ciebie mam coś do powiedzenia i potrafię dyskutować, piszę z uśmiechem na twarzy a Ty jedziesz teraz od Trolla, jak jakieś dziecko w ogólniaku , karmić Trolla - dorosły w ogóle jesteś ?. Pewnie student :)

Do wątku nie wniosłeś żadnych argumentów, po za siadaniem na mojej osobie i tekstami w stylu "bo tak się robi jak się ma firmę", więc jak nie masz nic do napisania po prostu nie pisz ;)
Kolega ksi3zyc napisał bardzo ciekawy przykład leasingu , do którego normalnie się odniosłem i przyklepałem rację , tak jak i wczoraj odnośnie firm transportowych gdzie samochód zarabia. Więc albo czytaj i pisz jak dorosły człowiek stawiając konkretne za i przeciw albo jak wyżej.
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
Łosia Samosia
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 3277
Rejestracja: 2012-06-02, 15:21
Imię: 0
VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Rok: 2008
Był na spocie: 67
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 160000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Łosia Samosia » 2014-10-24, 09:05

Siurzewski pisze:Prowadząc firmę dopinam tylko koniec z końcem, mam firmę która daje mi jakąś tam pensję i nic po nad to.
No i tu jest pies pogrzebany. Po prostu wszystko co piszesz, odnosisz do swojej sytuacji i nie potrafisz zza niej wyjść.

Wyobraź sobie, że są tacy, którym starcza na porządne pensje dla siebie oraz kilku- kilkunastu pracowników i jeszcze im zostaje tyle, że są w stanie inwestować w rozwój firmy, i jeszcze nadal im zostaje tyle, że 3000 PLN rata leasingu x kilka firmowych aut nie boli ich nawet ciut, bo nadal zostaje kasa. :)
Albo nawet zwyczajniej: można mieć jednoosobową firmę i zarabiać tyle, że te 3000 PLNraty leasingu też nie boli, bo z reszty starcza na utrzymanie aż nadto i jeszcze zostaje, żeby odłożyć na jaką lokatę. No i księgowość robi biuro rachunkowe, bo po pracy się odpoczywa, a nie siedzi w cyferkach.
Mój Łoś ma u mnie dożywocie :bawic:

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-24, 09:38

:564: Łosia Samosia doberek ;)
Siurzewski pisze:Prowadząc firmę dopinam tylko koniec z końcem, mam firmę która daje mi jakąś tam pensję i nic po nad to.
Chyba źle napisałem bo nie zrozumiałaś , to taka przenośnia , chodzi o to żeby całego tyłka nie pokazywać.
Nikt nie zwraca na mnie uwagi , bo właśnie myśli to co napisałem w cytacie który tu wkleiłem. A ja robię swoje.
Dla mnie to po prostu kolejny plus starego samochodu ( nie wybijanie się po nad szereg ). Po co mam pokazywać że to co robię daje duży zysk ?

Napisz może na forum że zajęłaś się doradztwem forumowym i że pieniądze jakie z tego masz wystarczają Ci na nowe S80. Zaraz połowa forum będzie doradzać ;)

Teraz jaśniej ? :)
Łosia Samosia pisze: No i tu jest pies pogrzebany. Po prostu wszystko co piszesz, odnosisz do swojej sytuacji i nie potrafisz zza niej wyjść.
No dokładnie tak jest. Tylko chciałem aby osoby którym się to opłaca rozpisały prosty rachunek wskazujący na finansowe profity dla firmy z uwagi na fakt posiadania nowego auta i wydawania chorych sum na ASO, a tego niestety nikt rozpisać nie potrafi tylko pisze "że tak ma byc i koniec, jest firma jest nowe auto i ch..."

Jedynie kolega ksi3zyc coś skrobną pokazując mi że na mojej opinii świat się nie kończy :564:
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
MORHOT
V
V
Posty: 10
Rejestracja: 2014-10-11, 17:13
Imię: Wojtek
VOLVO: jeśli będzie to S60R :-)
Silnik: 2,5 V6
KW/KM/NM: 170 + eLPiGi
Rok: 1999
Lokalizacja: Myślenice, małopolskie
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: MORHOT » 2014-10-24, 10:15

:560:
:560:
:560:

dajta spokój!
Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę...

Awatar użytkownika
amdr
VOLVO
VOLVO
Posty: 1268
Rejestracja: 2013-09-02, 20:25
Imię: Pawel
VOLVO: C70
Silnik: T5 - B5234T3
KW/KM/NM: 176/240/330
Rok: 1999
Średnie spalanie: 14
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: amdr » 2014-10-24, 10:28

Takie proste wyliczenie ja nieznający się na rachunkowości pisałem - przy każdej racie zaoszczędza się VAT 23%, a później sprzedaje kilkuletni samochód za 50-60% ceny zakupu. Do tego mają nowy samochód, gwarancję i niższą awaryjność bo wszystko jest nowe. Nawet jeśli w starym coś jest lepiej zaprojektowane, trwalsze, to jednak już ma kilka-kilkanaście lat i w końcu się podda a nie wymienisz wszystkiego po zakupie.

W małych formach jednoosobowych samochód firmowy jest prywatnym i to jest głupie że koleś sobie wszystko odpisuje i wrzuca w koszty działalności a ja też używam samochodu do dojazdów do pracy bo nawet nie mam bezpośredniego połączenia autobusem i płacę za wszystko normalnie, ale życie uczy że nie ma sprawiedliwości i już.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Siurzewski » 2014-10-24, 10:35

Zgadzam się :564:

I w zamian za to mają minus 50 000 jak nie lepiej :), aczkolwiek tak jak napisała Samosia , są firmy i ludzie dla których ta kwota to pryszcz.
Ja chętnie wsadzę ta kwotę w coś innego...

Kończę bo mnie zaciukacie za odmienne zdanie 8-)
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Awatar użytkownika
Łosia Samosia
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 3277
Rejestracja: 2012-06-02, 15:21
Imię: 0
VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Rok: 2008
Był na spocie: 67
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 160000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Stare auta, lepsze czy gorsze?

Post autor: Łosia Samosia » 2014-10-24, 10:35

Przypominam, że zaczęło się od pytania postawionego w temacie w kontekście testu zderzeniowego modusa z 945 bez silnika oraz ogólnie bezpieczeństwa i awaryjności.
Jako, że dyskusja zeszła na manowce, pozwolę sobie skorzystać z mojej funkcji i zamknąć temat.
Mój Łoś ma u mnie dożywocie :bawic:

Zablokowany

Wróć do „Artykuły”