Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-01, 20:06

Łysy pisze:
Łosia Samosia pisze:Bierzesz pod uwagę fakt, że w czasie kiedy teraz w dzień temperatura przez godzinę czy dwie oscyluje w okolicach 10*C, wiele samochodów stoi na parkingach?
To nie jest żaden argument , czego nie rozumiesz w słowie opona ZIMOWA ? zastanawiam się jak Wy poruszaliście się po drogach jak nie było opon zimowych .

I było może 15 samochodów na 1000 osób.
Więc i wypadków było mniej.
Nie jeździły te auta 120 na godzinę chyba że z górki.
Wypadków zatem było mniej niż teraz kiedy dobiliśmy do 600 aut na 1000 mieszkańców.
Wtedy żeby uderzyć w inne auto musiałeś się naszukać...
Polecam ci prosty test bo siły na ciebie nie mam i czytanie twoich andronów.
Weź sobie zrób test hamowania przy + 0,7 we po porannej mgle swoim autem od 100 do zera.
Test powtórz na zimówkach przy tej samej temperaturze bez śniegu jak już założysz o ile w ogóle założysz.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Łysy » 2015-11-01, 20:20

szukalemv70 pisze:I było może 15 samochodów na 1000 osób.
Więc i wypadków było mniej.
Nie jeździły te auta 120 na godzinę chyba że z górki.
No jasne , Ty wiesz najlepiej jak w tedy było ... Tata Ci opowiadał , czy koledzy w piaskownicy ?

-- 2015-11-01, 21:25 --
jaaano pisze:
Łysy pisze: zastanawiam się jak Wy poruszaliście się po drogach jak nie było opon zimowych .
Osobiście katowałem 126p z szczytem tuningowego koła 13"-tki od bis'a z bieżnikiem D 124. :lol:
Czy to sie trzymało drogi tak w lato jak i zime to sprawa dyskusyjna ale teraz jak są spec zimowe opony trzeba z nich korzystać,niech dadzą ułamek procenta bezpieczniejszej jazdy to już w/g mnie warto.
I tak mam jeszcze letnie na pokładzie :mrgreen:
jaaano
jak Ty mi chłopie teraz zaimponowałeś , choć zaraz dostaniesz kilka ... że jeszcze nie na zimówkach o laboga kolejny szaleniec .
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-01, 20:35

Łysy stary troll pisze: No jasne , Ty wiesz najlepiej jak w tedy było ... Tata Ci opowiadał , czy koledzy w piaskownicy ?
Tu dałeś przykład swojego braku intelektu.
Taki typ który uważa że cała ludzkość co po nim to tumany a sam od siebie co najwyżej daje worek śmieci co 2 dni do kontenera, tyle jego wkładu. I mądrości które raz przyswoił i innych nie rozumie bo pod czapką za mało fałdek.
Argumentów to to nie ma żadnych to zaczyna obrażać bo inaczej nie potrafi.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Awatar użytkownika
Łosia Samosia
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 3277
Rejestracja: 2012-06-02, 15:21
Imię: 0
VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Rok: 2008
Był na spocie: 67
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 160000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Łosia Samosia » 2015-11-01, 21:15

Łysy pisze:
Łosia Samosia pisze:Bierzesz pod uwagę fakt, że w czasie kiedy teraz w dzień temperatura przez godzinę czy dwie oscyluje w okolicach 10*C, wiele samochodów stoi na parkingach?
To nie jest żaden argument , czego nie rozumiesz w słowie opona ZIMOWA ? zastanawiam się jak Wy poruszaliście się po drogach jak nie było opon zimowych .
Szkoda, że nie zacytowałeś drugiej części mojej wypowiedzi.
No cóż... widać każdy sposób dobry, żeby udowodnić, że moja racja jest mojsza.
Łysy pisze:No jasne , Ty wiesz najlepiej jak w tedy było ... Tata Ci opowiadał , czy koledzy w piaskownicy ?
Myślisz, że tylko Ty widziałeś na własne oczy lata 70-te w naszym kraju?
Mój Łoś ma u mnie dożywocie :bawic:

pablomed
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3140
Rejestracja: 2014-04-03, 15:49
Imię: Pawel
VOLVO: BMW X6 35d
Silnik: 3.0 d V6 Xdrive
KW/KM/NM: 210/286/580
Rok: 2010
Był na spocie: 16
Średnie spalanie: Nie liczę
Przebieg: 230000
Lokalizacja: Litzmannstadt
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: pablomed » 2015-11-01, 21:34

Łosia Samosia pisze:Myślisz, że tylko Ty widziałeś na własne oczy lata 70-te w naszym kraju?
Łosia Samosia, pamiętasz? Nawet w późnej komunie nikt nie śnił o zimówkach i się wyjeżdżało, dojeżdżało i wracało na poddartych byle laczach. Jakoś żyło, co nie? W niektórych Pewexach były do kupienia łańcuchy, ale znikały jak ciepłe buły o poranku. :D

Pamiętam mojego 125p i wypad zimą do Szklarskiej na gumkach bliskich wersji "slick" :lol:

Wracając do meritum. Po doświadczeniach ostatnich zim, a konkretniej ich braku, zrezygnowałem z zakupu kolejnych zimówek i zaopatrzyłem się w oponki Goodyear Vector 4Seasons. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale pierwsze odczucie jest takie, że na pewno są głośniejsze niż letnie.
ex V40 98r 1.8 16V Aut / ex S70 98r 2.0 10V Aut / ex V70 98r 2.5 10V Aut

Driv3rrrr
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4243
Rejestracja: 2012-11-18, 16:22
Imię: Artur
VOLVO: Jaguar S-Type
Silnik: 3.0 V6 LPG
KW/KM/NM: 175/238/293
Rok: 2003
Był na spocie: 11
Przebieg: 227000
Lokalizacja: Niedrzwica Kość./Lublin
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Driv3rrrr » 2015-11-01, 21:55

Łysy po primo nie porównuj czasów z lat 70-80 gdzie było 1 auto na wieś. Po drugie primo kiedyś jak była zima to była zima, teraz jest uju muju od dobrych kilku lat. Po trzecie primo jak Łosia Samosia napisała niektórzy wyjeżdżają rano, wracają wieczorem. Skoki temperatur na poziomie 10-15 stopni, do tego nie rzadkie poranne mgły z przymrozkami, gdzie nawet na zimówkach się można zdziwić przy hamowaniu a co mówić o letnich. Po czwarte primo przez to, ze mamy takie uju muju za oknem to nigdy nie wiadomo kiedy wyskoczy śnieg. Nie raz tak było, że świeciło słońce, a wieczorem waliło tak, że świata nie widać. A później od razu w wiadomościach wypadki, stłuczki, korki jak 150 bo połowę kierowców zima zaskoczyła...drogowców swoją drogą.

Teraz jak sam widzisz ruch jest ogromny, z roku na rok drogi coraz bardziej zawalone. Auta szybsze więc i opona musi za tą dynamika nadążać. No i nie oszukujmy się....letni lacz zawsze zrobi się sztywniejszy poniżej 0 stopni. Nie ma tak, ze zimówka powyżej 10 stopni jest zła bo sie robi gównolit, a w drugą stronę jest wszystko dobrze...letnia też się robi gównolit poniżej 0. Nikt fizyki nie oszukał jeszcze.

No i z tymi zerwanymi lamelkami.... :lol: :lol:

Zdrówko :564:
Były praktykant ASO Volvo
Było: Volvo S80
Obecnie:
Jaguar S-Type - http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=101&t=88342" onclick="window.open(this.href);return false;
Porsche Cayenne
Diagnostyka komputerowa - Lublin i okolice

Awatar użytkownika
Łosia Samosia
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 3277
Rejestracja: 2012-06-02, 15:21
Imię: 0
VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Rok: 2008
Był na spocie: 67
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 160000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Łosia Samosia » 2015-11-01, 22:14

pablomed pisze:Łosia Samosia, pamiętasz?
No a nie!?
No już nie będę mówić, ile wiosen miałam jak stan wojenny ogłosili.

Wiadomo, że kiedyś opon zimowych nie było i jakoś ludzie jeździli. Ze wskazaniem na "jakoś". W zimie, bardziej pasowało do tego określenie: toczyli. O ile w ogóle samochód wyprowadzali z garażu w takich warunkach.
Samochodów było mało. Przeciętny Kowalski, o ile w ogóle było go stać na samochód, poruszał się syrenką. Ile to miało koni? W najmocniejszej wersji całe 47, a w najpopularniejszej 30KM! Podobno dociągała do 100km/h, tylko kto był na tyle odważny, żeby to sprawdzić. ? :-D
No, fiat 125p to już był kosmos - w wersji rajdowej(!) miał 98 albo 105 KM i Vmax 170 km/h.
A w cywilnej... Tylny napęd w zimie uczył respektu. Przecież auto w tamtych czasach to był naprawdę wartościowy przedmiot - jeździło się ostrożnie, żeby nie rozwalić.
W normalnych krajach na zimowe warunki zakładało się łańcuchy. A u nas to był towar luksusowy - z Pewexu właśnie.
Samochody były inne i nie ma co porównywać do obecnych. Podobnie jak nikt teraz nie ogląda TV na rubinie albo innej kineskopowej unitrze.
Mój Łoś ma u mnie dożywocie :bawic:

pablomed
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3140
Rejestracja: 2014-04-03, 15:49
Imię: Pawel
VOLVO: BMW X6 35d
Silnik: 3.0 d V6 Xdrive
KW/KM/NM: 210/286/580
Rok: 2010
Był na spocie: 16
Średnie spalanie: Nie liczę
Przebieg: 230000
Lokalizacja: Litzmannstadt
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: pablomed » 2015-11-01, 22:40

Łosia Samosia pisze:jak nikt teraz nie ogląda TV na rubinie albo innej kineskopowej unitrze.
Oj TAAAK :D Po ślubie dostaliśmy Rubina od dziadka i za jakieś pół roku tradycyjnie się zajarał i sfajczył się kawał firanki :lol:

Echh, to były czasy :one: W chacie Rubin, chyba 70 konny skorodowany duży Fiat z lat 70, łysawe kapciory i śmierdzący Selektol kupowany z blaszanego dozownika na CPN-ie :D

Sorki za OT, ale czasem fajnie powspominać :)
ex V40 98r 1.8 16V Aut / ex S70 98r 2.0 10V Aut / ex V70 98r 2.5 10V Aut

Awatar użytkownika
zimzi
VOLV
VOLV
Posty: 565
Rejestracja: 2014-04-04, 11:46
Imię: Pawel
VOLVO: C30
Silnik: D4204T
KW/KM/NM: ELEKTROTECH Stage1
Rok: 2007
Średnie spalanie: 7.2
Przebieg: 256000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: zimzi » 2015-11-01, 22:49

Opony zimowe - tak realne bezpieczenstwo oraz niewytlukiwanie zawieszenia opona letnia w temp ponizej 7 stopni Celsjusza!

Awatar użytkownika
nonline
VOLVO
VOLVO
Posty: 3009
Rejestracja: 2012-07-22, 17:44
Imię: M
VOLVO: V70 II | S80
Silnik: 2.4 PB | 2.4 D5
KW/KM/NM: 140KM / 170KM
Rok: 2001
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 10 / 12
Lokalizacja: SKC/WRO
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: nonline » 2015-11-01, 22:50

Łosia Samosia pisze:Podobno dociągała do 100km/h
140 leciała. I leciała to dobre określenie.

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6130
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi/ 740 sedan
Silnik: B230FK/M90 / B230F + ASB
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 471000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Iwan » 2015-11-01, 22:55

Hmm, ja czasów komuny pamiętam trochę tylko, ale zasadniczo kojarzę, że walka o opony była - jakiekolwiek. Nowe to w ogóle chyba było coś jak yeti, każdy wiedział że istnieją, ale nikt nie widział... do dziś pamiętam z opon bieżnikowanych napisy "Wolbrom" i "Lipowa". Pewno w innych częściach kraju były inne.

Jeżdziłem 2,5 roku, czyli powiedzmy ze 2 zimy 126p. Jakby nie prześwit, to póki co lepszego auta na zimę nie miałem, no chyba że jakieś 4x4 by było lepsze :) opony miałem pamiętne D-124 na lato, a na zimę zakładałem tylko na tył dwa inne koła i chyba te opony miały oznaczenie D-132, ale może się mylę, bo wujek Google tych opon mi nie pokazuje - taka dość drobna kostka, żadne lamelki i takie duperele. Dawały radę. Jeździło się ostrożniej niż latem, kwestia bardziej oleju (w głowie), niż opon - choć nie uważam, że dobra/ właściwa opona to jakaś fanaberia.

Nigdy nie jeździłem mocnym i szybkim autem, ale moje spostrzeżenia z grubsza są takie, że na zimówce (bez ekstremów) można od bidy jeździć cały rok - znam parę osób, które tak robią (małe przebiegi, lub krótki dystans do pracy); na letniej można jechać póki jest sucho, oczywiście, w niskiej temperaturze pewnie niekoniecznie opona letnia będzie zapewniała w 100% to co ma zapewniać - natomiast ze swojego kręgu znajomych czy rodziny to nie znam nikogo kto obecnie nie zmieniałby opon na zimowe.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-01, 22:57

pablomed pisze:
Łosia Samosia pisze:jak nikt teraz nie ogląda TV na rubinie albo innej kineskopowej unitrze.
Oj TAAAK :D Po ślubie dostaliśmy Rubina od dziadka i za jakieś pół roku tradycyjnie się zajarał i sfajczył się kawał firanki :lol:

Echh, to były czasy :one: W chacie Rubin, chyba 70 konny skorodowany duży Fiat z lat 70, łysawe kapciory i śmierdzący Selektol kupowany z blaszanego dozownika na CPN-ie :D

Sorki za OT, ale czasem fajnie powspominać :)
Mam do tej pory w piwnicy puszki po selektolu 20w40 pełne śrubek.
Pamiętam że wujek lał to do kanciaka inny selektol na lato inny na zimę :mrgreen:
A syrena kojarzyła mi się tylko ze ślizganiem się na tylnej czerwonej skajowej kanapie i ten specyficzny zapach w środku.
Ostatnio sprzątałem garaż z kolegą i trafiliśmy na kompletną deskę do malucha z pierwszej wersji oraz 2 felgi cytrynki popryskane woskiem z oponami stomil w stanie funkiel nówka :064:
Od tego czasu szukam malucha po allegro bo szkoda żeby się cytrynki marnowały.
Ostatnio jakoś 2 lata temu trafiłem w Pszczynie obo sklepu z pianinami na starą syrenkę po pełnej renowacji w rękach tapicera który wpychał to "siano kokosowe" w skaj :mrgreen:
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

pablomed
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3140
Rejestracja: 2014-04-03, 15:49
Imię: Pawel
VOLVO: BMW X6 35d
Silnik: 3.0 d V6 Xdrive
KW/KM/NM: 210/286/580
Rok: 2010
Był na spocie: 16
Średnie spalanie: Nie liczę
Przebieg: 230000
Lokalizacja: Litzmannstadt
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: pablomed » 2015-11-01, 23:11

szukalemv70 pisze:kompletną deskę do malucha z pierwszej wersji
Jeśli ma licznik wyskalowany do 130 km/h, to jest to biały kruk :one:
ex V40 98r 1.8 16V Aut / ex S70 98r 2.0 10V Aut / ex V70 98r 2.5 10V Aut

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-01, 23:20

pablomed pisze:
szukalemv70 pisze:kompletną deskę do malucha z pierwszej wersji
Jeśli ma licznik wyskalowany do 130 km/h, to jest to biały kruk :one:
Żebym to ja pamiętał do ilu jakoś mnie to nie zainteresowało, w każdym razie ta wersja na którą mówiono "kapliczka" bodajże 1975r gdyż wtedy ojciec znajomego dorobił się swojego fiata.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Łysy » 2015-11-01, 23:34

szukalemv70 pisze:Taki typ który uważa że cała ludzkość co po nim to tumany
ja nie uważam , ale w Twoim przypadku jest o tym przekonany .
To Ty piszesz o mnie , że to ja jestem głupi , bo do tej pory nie założyłem jeszcze zimówek i podważam sens jazdy na nich w obecnych zmiennych temperaturach , bo tak uważam , co innego gdyby zapowiadali w najbliższych dniach opady śniegu , ale jak na razie zapowiadają ocieplenie .
Driv3rrrr pisze: Po trzecie primo jak Łosia Samosia napisała niektórzy wyjeżdżają rano, wracają wieczorem. Skoki temperatur na poziomie 10-15 stopni, do tego nie rzadkie poranne mgły z przymrozkami
Nawet w środku lata potrafi temperatura spaść do tych 10*C i co w tedy zakładasz zimówki , to takie pier... o du*** Maryny . Też rano wyjeżdżam i bywa w granicach 0-2* a za chwilkę wychodzi słoneczko i jest 15* około 16-17godź bywa 7-8* i do tego potrzebuję zimówek ? , no jeśli Ty potrzebujesz to zakładaj Twoja sprawa .Idę o zakład , że połowa ludzi z tego forum do tej pory nie założyła zimówek szkoda , że tylko ja odważyłem toczyć nie równą dyskusję z Wami i to ja muszę przyjąć waszą pogardę - dam radę .
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-01, 23:39

Łysy pisze: ja nie uważam , ale w Twoim przypadku jest o tym przekonany .
To Ty piszesz o mnie , że to ja jestem głupi bla bla bla.....
...bla bla.... bla bla..... bla bla... zimówek ......bla bla....
Głupota wynika z faktu tego że obrażasz ludzi a nie z tego na czym jeździsz.
Z niejednym człowiekiem prowadziłem dyskusje, każdy ma swoje racje ale trzeba się umieć zachować.
To na czym jeździsz twoja sprawa.
I nie odwracaj kota zadnią stroną, zachowałeś się jak ostatni burak i tego dotyczy moja uwaga, jeśli nie przyjmujesz tego do wiadomości to twój problem.
Ja się z tobą w dyskusje nie wdaję bo uważam że nie karmiony troll sam padnie nie ma co wbijać w niego dzidy bo ino juha leci a troll się tylko bardziej ciepie.
Ostatnio zmieniony 2015-11-01, 23:43 przez szukalemv70, łącznie zmieniany 3 razy.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Awatar użytkownika
Łosia Samosia
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 3277
Rejestracja: 2012-06-02, 15:21
Imię: 0
VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Rok: 2008
Był na spocie: 67
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 160000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Łosia Samosia » 2015-11-01, 23:40

Łysy pisze:
szukalemv70 pisze:Taki typ który uważa że cała ludzkość co po nim to tumany
ja nie uważam , ale w Twoim przypadku jest o tym przekonany .
Miarkuj się!

Przypominam o jednym z punktów regulaminu forum:
11. Nie piszemy postów, w których zawarte są obraźliwe, agresywne teksty wobec współuczestników (posty takie będą edytowane lub blokowane, a następnie kasowane).

szukalemv70, Ciebie też to dotyczy!

Można się z kimś nie zgadzać, ale to nie upoważnia do wyzwisk!

Jeśli się nie uspokoicie - będzie urlop od forum na ochłodzenie emocji.
Mój Łoś ma u mnie dożywocie :bawic:

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-01, 23:47

Łosia Samosia pisze: szukalemv70, Ciebie też to dotyczy!
Można się z kimś nie zgadzać, ale to nie upoważnia do wyzwisk!
Jeśli się nie uspokoicie - będzie urlop od forum na ochłodzenie emocji.
To nie emocje to raczej charakter :lol:
Ale jak już mnie ostrzegasz to się zastosowałem i dodałem posty usera "Ł" do listy nie wyświetlanych.
Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal, a paszcza nie zripostuje.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Driv3rrrr
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4243
Rejestracja: 2012-11-18, 16:22
Imię: Artur
VOLVO: Jaguar S-Type
Silnik: 3.0 V6 LPG
KW/KM/NM: 175/238/293
Rok: 2003
Był na spocie: 11
Przebieg: 227000
Lokalizacja: Niedrzwica Kość./Lublin
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Driv3rrrr » 2015-11-01, 23:57

Łysy pisze:Nawet w środku lata potrafi temperatura spaść do tych 10*C i co w tedy zakładasz zimówki , to takie pier... o du*** Maryny .
Czy w lato masz przymrozek lub przymarzającą opadającą mgłe?
Czy w lato masz nagły opad śniegu, nie rzadko mocny?
Czy w lato masz marznący deszcz?

Ty tak samo niszczysz letnie opony przy tych -5 niż ja zimowe przy +10

Dla mnie możesz jeździć i na drewnianych kołach ale widzę nie pojmujesz czasem prostych rzeczy. Jak to się mówi...człowiek starszy będzie ale czy mądrzejszy to nie wiadomo.
Były praktykant ASO Volvo
Było: Volvo S80
Obecnie:
Jaguar S-Type - http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=101&t=88342" onclick="window.open(this.href);return false;
Porsche Cayenne
Diagnostyka komputerowa - Lublin i okolice

Awatar użytkownika
zimzi
VOLV
VOLV
Posty: 565
Rejestracja: 2014-04-04, 11:46
Imię: Pawel
VOLVO: C30
Silnik: D4204T
KW/KM/NM: ELEKTROTECH Stage1
Rok: 2007
Średnie spalanie: 7.2
Przebieg: 256000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: zimzi » 2015-11-02, 00:26

Jeden na Giewont wchodzi w japonkach z dzieckiem na barana (szedl za mna), a drugi w butach gorskich (ja to ten drugi). Kazdy ma swoje fantazje :sylwester: :evilbat:

Awatar użytkownika
kivi
VOLVO
VOLVO
Posty: 5338
Rejestracja: 2012-10-08, 23:07
Imię: Krzysiek
VOLVO: EvoX, 535d
Silnik: 4B11T,M57N2 - 306D5
KW/KM/NM: 270/370/450; 360/800
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 17,2
Przebieg: 57000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: kivi » 2015-11-02, 07:20

Ja zauważyłem inną prawidłowość. Nakupują ludzie tych megaopon Dunlopów 4D czy Nokianów i wleką sie niemiłosiernie jakby mieli łyse zimówki a na końcu wjeżdżają do rowu, bo zapomnieli że musi być jakakolwiek prędkość żeby opona się oczyszczała ze śniegu.
Skoro jadą 30 km/h po świeżym śniegu to równie dobrze byłoby na letnich.
chiptuning volvo.
kiviracing.pl

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: szukalemv70 » 2015-11-02, 08:00

kivi pisze:Ja zauważyłem inną prawidłowość. Nakupują ludzie tych megaopon Dunlopów 4D czy Nokianów i wleką sie niemiłosiernie jakby mieli łyse zimówki a na końcu wjeżdżają do rowu, bo zapomnieli że musi być jakakolwiek prędkość żeby opona się oczyszczała ze śniegu.
Skoro jadą 30 km/h po świeżym śniegu to równie dobrze byłoby na letnich.
Przeczytałem 2 razy zanim zacytowałem i wciąż się zastanawiam gdzieś ty znalazł takie teorie.
Spróbuj wejść w zakręt na świeżym śniegu na letnich przy 40 na godzinę a potem powtórz o ile będziesz miał jeszcze czym na zimowych. :wpale:
Nie mówię nic o fakcie jeżdżenia 30km/h zimą bo nie spotykam takich zawalidróg co 100 metrów.
Ale uważam że jazd np. 60-70 po świeżym zawiewającym śniegu jest jeszcze dopuszczalna.
W wypadku opon letnich taka prędkość to właściwie próba opuszczenia tego padłu.
Ostatnio zmieniony 2015-11-02, 08:06 przez szukalemv70, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Awatar użytkownika
kivi
VOLVO
VOLVO
Posty: 5338
Rejestracja: 2012-10-08, 23:07
Imię: Krzysiek
VOLVO: EvoX, 535d
Silnik: 4B11T,M57N2 - 306D5
KW/KM/NM: 270/370/450; 360/800
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 17,2
Przebieg: 57000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: kivi » 2015-11-02, 08:05

No pisze o tym że ludzie rozważają juz od wakacji jakie to opony trzymają najlepiej a potem jadą jakby ich nie kupili.
chiptuning volvo.
kiviracing.pl

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6130
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi/ 740 sedan
Silnik: B230FK/M90 / B230F + ASB
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 471000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Iwan » 2015-11-02, 08:46

dziś w drodze wlazł mi chwiejnym krokiem jakiś jegomość na drogę... oplik formowy na letnich (jakieś Conti), jechałem może 30 km/h (ograniczenie tam jest do 40, jechał sznurek aut), depnąłem hampel w podłogę - auto zahamowało normalnie zupełnie (na termometrze samochodowym +3 st. C było)
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
Siurzewski
VOLVO
VOLVO
Posty: 1098
Rejestracja: 2010-12-31, 15:09
Imię: Wieslaw
VOLVO: 850
Silnik: 2,3T
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Opony zimowe - Realne bezpieczeństwo czy zwykłe wyciąganie pieniędzy?

Post autor: Siurzewski » 2015-11-02, 08:48

Nie ma żartów , jesień przyszła , liście pospadały , trzeba Nokiana pokłaść bo nie ruszę albo do rowu wpadnę :mrgreen:

Łysy , nie pękaj na robocie , dobrze gadasz i jako jedyny myślisz w przeciwieństwie do pozostałych trzymających się dat w kalendarzu :one:
Opona zimowa robi robotę tylko na śniegu i chlapie po śniegowej. W czwartek na Dellu śmigałem na letniej gumie przy temperaturze 5-7 stopni i było ok, na zimówkach bym latał jak na sankach przy każdej próbie ostrzejszego hamowania. Nie jestem zwolennikiem zimowych opon , zakładam je jak przychodzi pora na opady śniegu bo do tego te opony są o ile takie dni nadejdą. Ostatnio słabo z tym śniegiem w miejscu w którym mieszkam.

Co innego gdy ktoś jeździ trasy , wtedy kładzie się zimówkę na wszelki wypadek bo nie wiadomo jakie warunki nas zaskoczą na drodze w danej części Europy czy choćby naszego kraju. Lub wstaje o 4 i musi wsiadać w samochód - okej rozumiem , aczkolwiek uważam że na lodzie na obu gumach się sunie podobnie :mrgreen:

Reasumując , niestety w naszym kraju panuje wbita przez telewizję oraz profesjonalne portale moto.wp.pl paranoja opon zimowych :) robione jest to w wiadomym celu, takie zalety kapitalizmu. Nie ważne że nie ma śniegu , ważne że kalendarzowa jesień, trzeba bić na wulkanizację i stać w kolejce po gumę bo... wszyscy stoją :mrgreen:
Mam wrażenie że nie ważne warunki na drodze ważna data w kalendarzu , tak trzeba i koniec kropka tak mówili w Dzień dobry TVN.

Co do szerokości opon szukałemv70 to w swoich wywodach zapomniałeś chyba o oporach toczenia jakie powstają przy szerokich gumach, może latem to mało istotne ale zimą przy niskiej przyczepności to dość ważne przy przejeżdżaniu przez zaspy lub hałdy śniegu ;) Może braknąć przyczepności do pokonania oporów jakie wygeneruje szeroka zimowa opona. Nie chcę się tu spierać jakoś specjalnie bo ze swojej strony zakładam +/- to co instrukcja mówi i nie spuszczam się nad tym.
Volvo 850 | Honda VFR | Audi A4 Quattro

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Artykuły”